Blog – rady a informácie

SGD_2018

Zúčastnili sme sa podujatia 26. slovenské geodetické dni v Banskej Bystrici

V dňoch 8. – 9. novembra 2018 ste nás mohli stretnúť na 26. slovenských geodetických dňoch v Banskej Bystrici.

Bezpilotne 2018

Organizovali sme podujatie Bezpilotne 2018

Dňa 12. júna 2018 sme na Donovaloch organizovali podujatie Bezpilotne 2018, ktoré bolo zamerané na bezpilotné lietanie švajčiarskými dronmi senseFly.

Soppec FLUO TP

Akciová ponuka – pri nákupe nad 300 € získate sprej zdarma

Od 9.2.2018 spúšťame pre všetkých zákazníkov akciovú ponuku. V prípade, že nakúpite za 300 € s DPH a viac, získate od nás zdarma 1 ks značkovacieho spreja Soppec Fluo TP.

Windows 10

Pripojenie GPS/kontrolných jednotiek k počítaču s Windows 10

Po aktualizácii operačného systému Windows 10 na verziu 1703 došlo k obmedzeniu pripojenia GPS prístrojov a kontrolných jednotiek pomocou Windows Mobile Device Center (WMDC) k počítačom. V tomto krátkom návode Vám pomôžeme znova povoliť niektoré súčasti a tým umožniť naďalej korektné používanie vašich prístrojov aj s Windows 10.

Oceľové pásmo

Oceľové pásma Seco

Každý geodet, gisák či domáci majster raz za čas potrebuje odmerať dlhšie vzdialenosti. Kde už nestačí klasický zvinovací meter je potrebné použiť meračské pásmo. V tomto článku vám predstavíme kvalitné oceľové pásma amerického výrobcu SECO.

Stonex S4H

Polohová presnosť GPS Stonex S4H pre GIS aplikácie

V spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene, Katedrou hospodárskej úpravy lesov a geodézie bol vypracovaný elaborát o polohovej presnosti GPS zariadenia Stonex S4H pre GIS aplikácie. Zariadenie je určené pre všetky druhy meraní, kde je potrebné dosiahnuť maximálnu presnosť 1 – 3 metre.

Radi by ste tu videli recenziu na konkrétny produkt?