Blog – rady a informácie

Trimble GNSS R1

Polohová presnosť malého no výkonného GNSS prijímača Trimble R1

Ďalší zo série testov, kde sme overili polohovú presnosť bežne používaného kompaktného GNSS prijímača Trimble R1. Uplatnenie si R1-ka nájde od lesníctva po správu miest, obcí a mnoho iného. Podpora pripojenia prostredníctvom Bluetooth k zariadeniam s operačným systémom Android a iOS je samozrejmosťou. Určite oceníte aj kompaktná rozmery zariadenia, ktoré vás pri práci nebudú obmedzovať. Presvedčte sa, aké výsledky R1-ka dosiahla na voľnej ploche a v zapojenom lesnom poraste.

Trimble Nomad 5

Polohová presnosť GPS prístroja Trimble Nomad 5

Otestovali sme našimi zákazníkmi obľúbený GPS prístroj Nomad 5 od spoločnosti Trimble. Prístroj má široké použitie v rôznych odvetviach ako napr. lesníctvo, poľnohospodárstvo, pasportizácie, správa miest, obcí a iné. Rovnako nájde uplatnenie najmä pri zisťovaní výmer plôch, identifikáciu hraníc pozemkov alebo navigáciu k známemu bodu. Pri práci s Nomádom 5 určite oceníte použitie podkladových online alebo offline mapových podkladov od porastových máp, máp kultúrnych dielov, máp cestnej siete, ortofotosnímok až po katastrálne mapy vybratého územia.

Slider_TE_2020_CZ_x3

Trimble Express 2020 online

Trimble Express 2020 online v pohodlí Vašej kancelárie. V spolupráci s naším partnerom Geotronics Praha, Vám počas troch dní prinesieme množstvo informácií o nových prístrojoch spoločnosti Trimble, bezpilotných mapovacích systémoch a ukážku práce v poľných a kancelárskych geodetických softvéroch.

Trimble Access 2019

Aktualizácia geodetického softvéru Trimble Access 2019.00

Spoločnosť Trimble začiatkom Mája 2019 vydala novú aktualizáciu softvéru Trimble Access verzia 2019.00, určenú pre zariadenia so 64 bitovou verziou operačného systému Windows 10. Aktualizácia je určená pre kontrolné jednotky TSC7 a Trimble tablet T10 s nainštalovaným operačným systémom Windows 10.

Bezpilotne 2019

Aj tento rok sme organizovali Bezpilotne 2019

Aj v roku 2019 sme dňa 4. júna na Donovaloch organizovali podujatie Bezpilotne 2019, ktoré bolo zamerané na bezpilotné lietanie švajčiarskými dronmi senseFly.

SGD_2018

Zúčastnili sme sa podujatia 26. slovenské geodetické dni v Banskej Bystrici

V dňoch 8. – 9. novembra 2018 ste nás mohli stretnúť na 26. slovenských geodetických dňoch v Banskej Bystrici.

Bezpilotne 2018

Organizovali sme podujatie Bezpilotne 2018

Dňa 12. júna 2018 sme na Donovaloch organizovali podujatie Bezpilotne 2018, ktoré bolo zamerané na bezpilotné lietanie švajčiarskými dronmi senseFly.

Soppec FLUO TP

Akciová ponuka – pri nákupe nad 300 € získate sprej zdarma

Od 9.2.2018 spúšťame pre všetkých zákazníkov akciovú ponuku. V prípade, že nakúpite za 300 € s DPH a viac, získate od nás zdarma 1 ks značkovacieho spreja Soppec Fluo TP.

Windows 10

Pripojenie GPS/kontrolných jednotiek k počítaču s Windows 10

Po aktualizácii operačného systému Windows 10 na verziu 1703 došlo k obmedzeniu pripojenia GPS prístrojov a kontrolných jednotiek pomocou Windows Mobile Device Center (WMDC) k počítačom. V tomto krátkom návode Vám pomôžeme znova povoliť niektoré súčasti a tým umožniť naďalej korektné používanie vašich prístrojov aj s Windows 10.

Oceľové pásmo

Oceľové pásma Seco

Každý geodet, gisák či domáci majster raz za čas potrebuje odmerať dlhšie vzdialenosti. Kde už nestačí klasický zvinovací meter je potrebné použiť meračské pásmo. V tomto článku vám predstavíme kvalitné oceľové pásma amerického výrobcu SECO.

Stonex S4H

Polohová presnosť GPS Stonex S4H pre GIS aplikácie

V spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene, Katedrou hospodárskej úpravy lesov a geodézie bol vypracovaný elaborát o polohovej presnosti GPS zariadenia Stonex S4H pre GIS aplikácie. Zariadenie je určené pre všetky druhy meraní, kde je potrebné dosiahnuť maximálnu presnosť 1 – 3 metre.

Radi by ste tu videli recenziu na konkrétny produkt?